O nas

Dwóch dojrzałych geeków postanowiło zaznaczyć swoją obecność w sieciowej rzeczywistości. Tak można po krótce podsumować nas i nasz projekt. Prawda jest taka, że nie pierwszy raz dzielimy się wiedzą online, ale tym razem mamy pełną kontrolę nad treścią, formą i całą otoczką związaną z sieciową działalnością edukacyjno-dziennikarską.

Początki zawsze są trudne. Dlatego mamy świadomość tego, że produkty, które Wam oddajemy nie są wolne od wad. Ale podobnie jak artysta doskonali swoje dzieło, tak i my zamierzamy kroczyć drogą ku ideałowi.

Witryna, na której właśnie jesteście, wymaga jeszcze kosmetycznych zmian, brak na niej również systemu komentarzy – pracujemy nad jednym i drugim. Nie chcemy oddawać Waszych danych w ręce bardziej lub mniej przypadkowych firm. Dlatego nie znajdziesz u nas analityki Google, a feed podkastu nie przechodzi przez nikogo innego poza nami i Apple. Zdajemy sobie sprawę, że reklama w Internecie i zależność od sponsorów poszły zdecydowanie za daleko. Chcemy się na tym polu wyróżniać. Cenimy transparentność i niezależność, więc naszym celem nie jest pozyskiwanie za wszelką cenę sprzętu do tzw. testów. Oczywiście nie wszystko da się zdobyć pokrywając koszty zakupu we własnym zakresie, ergo – nie wykluczamy sytuacji, że skorzystamy z ofert wspólpracy. Jednak jeśli coś takiego nastąpi, zawsze będzie to wyraźnie zaznaczone, a nasze opinie pozostaną subiektywnie obiektywne i przede wszystkim bezstronne.

Wiadomość dla wszystkich chętnych do współpracy: jesli odpowiadają Wam takie warunki i zasady, to chętnie przetestujemy Wasz produkt/usługę. Chcesz zostać sponsorem i być wymieniony na stronie lub w podkaście – również zapraszamy. Nie oferujemy banerów. Gwarantujemy informacje na początku i końcu każdego tygodnia oraz dedykowany wpis. Wszystkie działania reklamowe wyraźnie oznaczamy jako sponsorowane.

Bardzo chcemy integrować naszą małą jabłkową społeczność. Z wielką chęcią będziemy zapraszać wszystkich, którzy mają coś ciekawego do powiedzenia. Każdy z nas ma inne doświadczenia i sprawdzone rozwiązania, którymi może podzielić się z innymi.

Kółkom wzajemnej adoracji mówimy stanowcze: NIE!

Razem możemy być ponad obozami, niech liczą się: pasja, wiedza, doświadczenie, empatia, przyjaźń i czysta przyjemność współtworzenia silnej i zgranej społeczności.

Będziemy starali się aby zarówno witryna jak i podkast zawierały konkrety oraz wartościową i ponadczasową wiedzę. Nie oznacza to, że 100% publikacji będzie poważna, sztywna i nudna. Nawet teoretyzując, będziemy odnosić się do praktycznych sytuacji i zastosowań. Staramy się używać przystępnego języka, sprawiać by trudne tematy okazywały się łatwe w przyswojeniu, ale nie chcemy polegać tylko i wyłącznie na własnej intuicji. Dlatego  liczymy na Wasze sugestie, krytykę oraz pomysły. Wszelkie uwagi będą dla nas bezcenne a wszystkie propozycje rozpatrzymy rzetelnie.

Witrynę applejuice.pl oraz podkast kompot tworzą:

Remek Rychlewski

Konto na Twitterze

Rocznik 1975. Od najmłodszych lat zafascynowany informatyką. Zaczynał jeszcze na 8-bitowych Atari. Programista ale już raczej niepraktykujący, choć czasem potrafi jeszcze zrobić wyjątek i napisać parę linijek kodu. Aktualnie administrator systemów informatycznych. Uwielbia wszelkie gadgety i nowinki technologiczne. Fan audiobooków i podcastów. Apple user od 2007 roku.

Marek Telecki

Twitter LinkedIn

Urodzony w 1972 roku nauczyciel, były amigowiec. Od 1996 roku czynny użytkownik komputerów Apple. Współzałożyciel i wieloletni redaktor bloga applesauce.pl, nigdyś niezależny autor współtworzący magazyn Mój Mac. Fan i power user programów Hazel i Microsoft Excel. Autor książki – podręcznika, pt.: “Hazel – praktyczny przewodnik“. Miłośnik turystyki górskiej, motoryzacji i muzyki w mocnym wydaniu. Niepoprawny marzyciel i idealista.