Blokowanie treści w sieci na przykładzie rozwiązań Synology – cz. 1

Dziś komputer bez dostępu do Internetu to ułomne narzędzie, maszyna do pisania a dla niektórych co najwyżej przycisk do papieru. Wystarczyły niespełna trzy dekady, by odmienić kompletnie sposób użytkowania komputerów. Okazało się, że wbrew ferowanemu wyrokowi Internet nie stał się przejściową modą. I dobrze! Taki postęp ma jednak i ciemne strony. Nie jesteśmy już bezpieczni jak kiedyś, a na dodatek szum informacyjny pod postacią nie tylko reklam ale i bardziej wyrafinowanego sieciowego śmiecia utrudnia dotarcie do istotnych informacji, a także zapycha łącza dostępowe obniżając wydajność globalnej pajęczyny.

W pierwszej części skupiamy się na usłudze Domain Name Server oraz pomagamy skonfigurować filtry treści na routerach produkcji Synology. Zapraszamy!

Lektura uzupełniająca:

Zapraszamy również do nagrania specjalnego MacGadki z naszym skromym udziałem, oraz do dołączenia do zbiórki w serwisie siepomaga.

Partnerem applejuice i sponsorem podkastu kompot jest firma Synology.

Nasz podkast znajdziecie w Apple Podcasts (link), możecie też dodać do swojego ulubionego czytnika RSS (link), obejrzeć na YouTube (link), wysłuchać w serwisach: Spotify (link), Google Podcasts (link), TuneIn (link), Overcast (link), Castbox (link), PlayerFM (link), Pocket Casts (link), myTuner (link) lub przesłuchać bezpośrednio w przeglądarce (link).

Zapraszamy do kontaktu na Twitterze:
Remek Rychlewski @RZoG.
Marek Telecki @mantis30.
Natomiast całe przedsięwzięcie firmuje konto @ApplejuicePl.

Blokowanie treści w sieci na przykładzie rozwiązań Synology – cz. 1
Tagged on: