Automatyzacja na 5 – Hazel, cz. 3

Czwarty (i ostatni, póki co – poświęcony aplikacji Hazelkompot o automatyzacji (wcześniejsze odcinki to #009, #039 oraz #045).

W tym odcinku dowiecie się między innymi: jak sprawić by Hazel wykonywał operacje na plikach na dyskach sieciowych, jak nakazać mu by realizował zadania na określonym poziomie zagnieżdżenia katalogów oraz w jaki sposób użytkownik może być powiadomiony o fakcie zakończenia czynności.

Jeśli czujecie niedosyt, macie własne, specyficzne sytuacje do zautomatyzowania – dajcie znać! Automatyzacją zajmiemy się jeszcze nie raz w przyszłości, a na warsztat weźmiemy inne narzędzia, np. Keyboard Maestro od Stairways Software Pty Ltd. czy Better Touch Tool Andreasa Hegenberga.

Przykładowe reguły omówione w podkaście:

  • podłączanie_zasobu_sieciowego – reguła sprawdzająca czy serwer jest dostępny, weryfikująca czy zasób jest podłączony i jeśli nie jest, wykonująca tę operację; należy wyedytować skrypty (wpisać poprawny adres IP, nazwę udziału, nazwę serwera, login i hasło)
  • reguła_pomocnicza – reguła powodująca, że Hazel zagląda wgłąb katalogów

Noodlesoft – witryna programu Hazel

Archiwum Mój Mac Magazyn – zawierające 12 odcinków kursu dedykowanego aplikacji Hazel (numery: #1/2017 – #1/2018)

Nasz podcast znajdziecie w iTunes (link), możecie też dodać do swojego ulubionego czytnika RSS (link) lub przesłuchać bezpośrednio w przeglądarce (link).

Zapraszamy do kontaktu na Twitterze:
Remek Rychlewski @RZoG.
Marek Telecki @mantis30.
Natomiast całe przedsięwzięcie firmuje konto @ApplejuicePl.

Jesteśmy również dostępni dla Was pod adresem e-mail kompot[at]applejuice.pl

Automatyzacja na 5 – Hazel, cz. 3
Tagged on: