Czy MacBook Air M2 to idealny komputer?

Komputery przenośne Apple od zawsze wzbudzały najwięcej emocji, a MacBook Air zachwycał – wzornictwem, gabarytami, nie mocą obliczeniową – od prezentacji na MacWorld w San Francisco w 2008, kiedy  Jobs wyciągnął go z koperty. Podobnie było z pierwszym modelem tego notebooka opartym na platformie Apple Silicon, choć tym razem MacBook Air z M1 urzekł wydajnością, czasem pracy na baterii i bezszelestną pracą. To wciąż atrakcyjne urządzenie, a mimo to firma zaprezentowała niedawno kolejną generację bazującą na SoC M2 oraz nowym designie spójnym z zeszłorocznymi MacBookami Pro 14″ i 16″.

Czy warto skusić się na ten właśnie komputer? Czy to notebook idealny? Czy podstawowy MacBook powinien tyle kosztować? Jaką minimalną konfigurację warto się zainteresować? Czy brak aktywnego chłodzenia nie jest jego piętą achillesową? Czy nie lepiej dołożyć i wziąć MB Pro 14″ z M1Pro? Zadaliśmy i próbowaliśmy odpowiedzieć te i wiele innych pytań, zapraszamy do świeżego, pachnącego silikonem kompotu!

Tip Odcinka: Synology poraz 11 z rzędu na podium rankingu satysfakcji czytelników PCMag!

Partnerem applejuice i sponsorem podkastu kompot jest firma Synology.

Nasz podkast znajdziecie w Apple Podcasts (link), możecie też dodać do swojego ulubionego czytnika RSS (link), obejrzeć na YouTube (link), wysłuchać w serwisach: Spotify (link), Google Podcasts (link), TuneIn (link), Overcast (link), Castbox (link), PlayerFM (link), Pocket Casts (link), myTuner (link) lub przesłuchać bezpośrednio w przeglądarce (link).

Zapraszamy do kontaktu na Twitterze:
Remek Rychlewski @RZoG.
Marek Telecki @mantis30.
Natomiast całe przedsięwzięcie firmuje konto @ApplejuicePl.

Czy MacBook Air M2 to idealny komputer?
Tagged on: