Jak się zabezpieczać?

Są tematy sezonowe, są tematy modne i są tematy, które warto poruszać regularnie, bo stanowią fundament – choć często trywializowany – determinujący nasze doświadczenie we współczesnym, cyfrowym świecie. Żyjemy w globalnej wiosce, spędzamy coraz więcej czasu w wirtualnej rzeczywistości, warto więc zadbać o prywatność i bezpieczeństwo naszych danych.

W pięćdziesiątym ósmym odcinku podkastu kompot dyskutujemy o obecnych zagrożeniach, czyhających na “buszujących w sieci”. Staramy się ocenić odporność platform macOS oraz iOS na takie ryzyko i dzielimy się własnymi doświadczeniami i praktykami.

Zapraszamy serdecznie do odsłuchu i komentowania!

Jak zwykle – “One more thing…” – linki!

Blokery reklam i śledzenia aktywności w przeglądarkach www:

Anonymizacja przeglądania sieci:

Porównanie różnych usług Virtual Private Network.

Porównanie różnych usług komunikatorów IM.

Monitorowanie i skanowanie sieci:

Czyszczenie systemu, profilaktyka antywirusowa:

Managery haseł:

Uwaga! 1Password Families dostępny jest aktualnie w promocyjnej paczce z wieloma innymi świetnymi aplikacjami – Parallels’ Desktop Bundle (link afiliacyjny). Pamiętajcie tylko, że ta wersja 1Password niestety nie przedłuży Wam aktywnej subskrybcji…

Nasz podkast znajdziecie w iTunes (link), możecie też dodać do swojego ulubionego czytnika RSS (link), wysłuchać w serwisie Spotify (link) lub przesłuchać bezpośrednio w przeglądarce (link).

Zapraszamy do kontaktu na Twitterze:
Remek Rychlewski @RZoG.
Marek Telecki @mantis30.
Natomiast całe przedsięwzięcie firmuje konto @ApplejuicePl.

Jesteśmy również dostępni dla Was pod adresem e-mail kompot[at]applejuice.pl

Jak się zabezpieczać?
Tagged on: