Killer apps dla macOS

Jest wiele powodów, dzięki którym zwracamy uwagę na konkretne rozwiązania i jeszcze więcej przyczyn determinujących nasze wybory. Gdy mamy do czynienia z komputerami i wiemy, jaki system operacyjny nam odpowiada, możemy skupić się wyłącznie na parametrach sprzętu, osiągach i wyglądzie. Jednak, jeśli nie jesteśmy więźniami własnych przyzwyczajeń a wcześniejsze doświadczenia z określoną platformą pozostawiają niedosyt, często zaczynamy szukać dalej, a nawet dopuszczamy migrację na dotychczas nieznany grunt.

To, co ułatwia podjęcie decyzji, to tzw. killer apps. Aplikacje kluczowe dla nas, naszego workflow, dostępne wyłącznie dla danego systemu operacyjnego lub oferujące tylko na danej platformie pożądany zestaw możliwości. Programy wyjątkowe, tworzone z pasją i sercem, wykorzystujące pełnię możliwości systemu operacyjnego oraz hardware. W dzisiejszym odcinku kompotu przybliżamy wybrane aplikacje dla macOS, które naszym zdaniem mogą pomóc switcherom, osobom niezadowolonym z Windowsa lub Linuksa, a także tym, którzy nie mają jeszcze żadnego komputera, w wyborze optymalnego narzędzia.

Audio:

Wideo:

Zdjęcia:

Praca biurowa:

Znane z iOS:

Narzędzia:

Lista aplikacji dołączonych do Maca

Tip odcinka: Działające wersje demonstracyjne Synology DSM i Surveillance Station

Partnerem applejuice i sponsorem podkastu kompot jest firma Synology.

Nasz podkast znajdziecie w Apple Podcasts (link), możecie też dodać do swojego ulubionego czytnika RSS (link), obejrzeć na YouTube (link), wysłuchać w serwisach: Spotify (link), Google Podcasts (link), TuneIn (link), Overcast (link), Castbox (link), PlayerFM (link), Pocket Casts (link), myTuner (link) lub przesłuchać bezpośrednio w przeglądarce (link).

Zapraszamy do kontaktu na Twitterze:
Remek Rychlewski @RZoG.
Marek Telecki @mantis30.
Natomiast całe przedsięwzięcie firmuje konto @ApplejuicePl.

Killer apps dla macOS
Tagged on: