Monitoring – Pokoje pod specjalnym nadzorem

Podglądactwo tudzież wojeryzm to zaburzenie preferencji seksualnych. Ale my nie o tym. Wiecie jaki sąsiad, to ten najlepszy? Ten, który obserwuje nas i nasze włości. Zaspokojenie jego ciekawości to dość przystępna cena za niezależny i całkiem efektywny – o ile dobrze z sąsiadem żyjemy – system bezpieczeństwa, który zareaguje odpowiednio i na czas, gdy zajdzie potrzeba. Niestety, relacje interpersonalne dziś wyglądają zdecydowanie inaczej niż drzewiej. Socjalizujemy się w wirtualnym świecie, a nie znamy osób, która mieszkają na tym samym piętrze, czy budynku obok…

My home is my castle – tylko, że czasem trzeba tej twierdzy bronić, zwłaszcza jej mieszkańców i dobytku. Dzięki coraz tańszym kamerom, nowocześniejszym i łatwiejszym w obsłudze rozwiązaniom sieciowym oraz pojemnym i wszechstronnym pamięciom masowym NAS, domowy system monitoringu jest już w zasięgu przysłowiowego Kowalskiego.

W 118 odcinku kompotu dzielimy się z Wami doświadczeniami i przemyśleniami z własnych wdrożeń systemów nadzoru wideo opartych na produktach firm eufy, Synology oraz Ubiquity.

Łącza do informacji i rozwiązań wspomnianych w podkaście:

 

Partnerem applejuice i sponsorem podkastu kompot jest firma Synology.

Nasz podkast znajdziecie w iTunes (link), możecie też dodać do swojego ulubionego czytnika RSS (link), wysłuchać w serwisach: Spotify (link), Google Podcasts (link), TuneIn (link), Overcast (link), Castbox (link), PlayerFM (link), Pocket Casts (link), myTuner (link) lub przesłuchać bezpośrednio w przeglądarce (link).

Zapraszamy do kontaktu na Twitterze:
Remek Rychlewski @RZoG.
Marek Telecki @mantis30.
Natomiast całe przedsięwzięcie firmuje konto @ApplejuicePl.

Jesteśmy również dostępni dla Was pod adresem e-mail kompot[at]applejuice.pl

Monitoring – Pokoje pod specjalnym nadzorem
Tagged on: