NAS – funkcjonalność z pudełka

Zakup urządzenia, zwłaszcza zaawansowanego, to nie tylko uszczerbek na koncie bankowym, ale i przyjemność wyciągania tego nabytku z kartonu, wraz z dołączonymi akcesoriami. To również pierwsze wrażenie solidności (lub nie) produktu, zapach nowości, farby drukarskiej, tworzywa. To czasem też podziwianie sposobu w jaki towar został zabezpieczony, ocena estetyki i nastawienia producenta np. do ekologii. Jednak w 94 odcinku kompotu skupimy się na czymś innym. OOTB, czyli out-of-the-box oznacza cechę lub funkcjonalność dostępną dla użytkownika jeśli nie od razu po uruchomieniu urządzenia, to po instalacji pakietu oprogramowania dostępnego nieodpłatnie.

Chociaż głównym przeznaczeniem urządzeń NAS firmy Synology jest zapewnienie wielodostępu do pokaźnej przestrzeni pamięci masowej, oraz bezpieczeństwo tam składowanych danych, to okazuje się, że dzięki przemyślanej konstrukcji, wydajnej konfiguracji, zaawansowanemu oprogramowaniu zarządzającemu i mnogości dodatkowych pakietów, zakup NASa pozwoli uzyskać dodatkowe korzyści, wyeliminuje zbędne urządzenia w naszej domowej sieci oraz odciąży komputer.

Postanowiliśmy przybliżyć Wam domyślnie dostępne na platformie DiskStation Manager pakiety, zapewniające rozszerzoną funkcjonalność NAS firmy Synology.

Lista dodatkowych pakietów dostępnych dla urządzeń pracujących po kontrolą systemu DSM

Możliwości transkodowania strumienia wideo w zależności od modelu Synology NAS

Partnerem applejuice i sponsorem podkastu kompot jest firma Synology.

Nasz podkast znajdziecie w iTunes (link), możecie też dodać do swojego ulubionego czytnika RSS (link), wysłuchać w serwisach: Spotify (link), Google Podcasts (link), TuneIn (link), Overcast (link), Castbox (link), PlayerFM (link), Pocket Casts (link), myTuner (link) lub przesłuchać bezpośrednio w przeglądarce (link).

Zapraszamy do kontaktu na Twitterze:
Remek Rychlewski @RZoG.
Marek Telecki @mantis30.
Natomiast całe przedsięwzięcie firmuje konto @ApplejuicePl.

Jesteśmy również dostępni dla Was pod adresem e-mail kompot[at]applejuice.pl

NAS – funkcjonalność z pudełka
Tagged on: