Ruski, idi na *** czyli czy unikać oprogramowania z Rosji

Nie da się ukryć, że żyjemy w interesujących czasach, ale i też wyjątkowo niebezpiecznych. Nawet jeśli próbujemy zachować spokój i dystans, trudno przejść obojętnie obok wojny, która dzieje się obok nas. Chcemy wierzyć, że znakomita większość społeczeństwa potępia ludobójstwo. Starajmy się wyrazić swoją dezaprobatę i pomóc sąsiadom zza wschodniej granicy w taki sposób, na jaki pozwalają nam możliwości.

W tym odcinku kompotu wsparci obecnością Krystiana Kozerawskiego rozmawiamy o tym, jak radzą sobie z obecną sytuacją developerzy z Ukrainy. Dzielimy się z Wami naszymi odczuciami w związku z używaniem oprogramowania, które powstało w Rosji. To nie są przyjemne rozważania, jednak uważamy, że pewne kwestie nawet, a może nawet przede wszystkim, te wyjątkowo nieprzyjemne trzeba wyrazić głośno.

Uznani deweloperzy z Ukrainy:

Inne:

Tip odcinka: złoty medal Konsumenckiego Lidera Jakości 2022 dla Synolgy! GRATULUJEMY!

Zapraszamy również do nagrania specjalnego MacGadki z naszym skromym udziałem, oraz do dołączenia do zbiórki w serwisie siepomaga.

Partnerem applejuice i sponsorem podkastu kompot jest firma Synology.

Nasz podkast znajdziecie w Apple Podcasts (link), możecie też dodać do swojego ulubionego czytnika RSS (link), obejrzeć na YouTube (link), wysłuchać w serwisach: Spotify (link), Google Podcasts (link), TuneIn (link), Overcast (link), Castbox (link), PlayerFM (link), Pocket Casts (link), myTuner (link) lub przesłuchać bezpośrednio w przeglądarce (link).

Zapraszamy do kontaktu na Twitterze:
Remek Rychlewski @RZoG.
Marek Telecki @mantis30.
Natomiast całe przedsięwzięcie firmuje konto @ApplejuicePl.

Ruski, idi na *** czyli czy unikać oprogramowania z Rosji
Tagged on: