Wszystko o Apple ID

Zakup praktycznie dowolnego nowego urządzenia z nadgryzionym jabłuszkiem wiąże się z założeniem konta zwanego Apple ID. Wybierając firmę z Cupertino w pewnym sensie pokładamy w temu dostawcy kredyt zaufania i chcąc nie chcąc zanurzamy się w zamknięty, ale całkiem wygodny ekosystem produktów i usług. W trzydziestym drugim podkaście płynnym pod smaczną i znaną już Wam nazwą  – kompot, dyskutujemy na temat tego właśnie centralnego konta do zarządzania tym wszystkim, co z dobrodziejstwem inwentarza otrzymujemy od “jakiejś firmy przetwórstwa owocowego, w którą zainwestował porucznik Dan”  (Forrest Gump).

Zebraliśmy w tym małym kompendium najważniejsze informacje, trochę chwalimy, trochę narzekamy, poruszamy kwestię bezpieczeństwa, dzielimy się też przydatnymi poradami – nawet jeśli wydaje się Wam, że wszystko to wiecie, sprawdźcie sami, czy na pewno?

Na początku nagrania mała errata do wcześniejszego odcinka – program zakupów hurtowych Apple.

Przydatne witryny pomocne przy konfigurowaniu i zarządzaniu Apple ID oraz powiązanymi z tym kontem urządzeniami i usługami:

Nasz podcast znajdziecie w iTunes (link), możecie też dodać do swojego ulubionego czytnika RSS (link) lub przesłuchać bezpośrednio w przeglądarce (link).

Zapraszamy do kontaktu na Twitterze:
Remek Rychlewski @RZoG.
Marek Telecki @mantis30.
Natomiast całe przedsięwzięcie firmuje konto @ApplejuicePl.

Jesteśmy również dostępni dla Was pod adresem e-mail kompot[at]applejuice.pl

Wszystko o Apple ID
Tagged on: