Wybieramy NAS dla Was

Ponad dwa i pół roku temu rozpoczęliśmy nadawanie kompotu. Pierwszy (nie zerowy!) odcinek poświęciliśmy na przybliżenie tematyki dysków sieciowych Network Attached Storage. Dziś, zgodnie z daną wcześniej obietnicą (oraz na życzenie Słuchaczy) wracamy do tych klimatów bogatsi o nowe doświadczenia. Potraktujcie ten (90-ty!) odcinek jako rozszerzenie.

Czy temat wyczerpaliśmy? Na pewno nie, więc jeśli chcielibyście dowiedzieć się jeszcze czegoś, napiszcie z konkretami. Zdradzimy tylko, że na pewno jeszcze jeden podkast mamy w planach poświęcić tym zagadnieniom.

Tym razem skupiliśmy się na zmianach, jakie nastąpiły w ofercie i możliwościach aktualnie dostępnych na rynku NAS’ów, podsumowaliśmy najważniejsze funkcjonalności w oparciu o produkty Synology i QNAP oraz przybliżyliśmy rozwiązania “zrób to sam”:

Wyjaśniliśmy też nieco kwestię nazewnictwa różnych modeli urządzeń NAS oraz zwróciliśmy uwagę na – naszym zdaniem – parametry i kwestie najbardziej istotne podczas wyboru rozwiązania.

 

Nasz podkast znajdziecie w iTunes (link), możecie też dodać do swojego ulubionego czytnika RSS (link), wysłuchać w serwisach: Spotify (link), Google Podcasts (link), TuneIn (link), Overcast (link), Castbox (link), PlayerFM (link), Pocket Casts (link), myTuner (link) lub przesłuchać bezpośrednio w przeglądarce (link).

Zapraszamy do kontaktu na Twitterze:
Remek Rychlewski @RZoG.
Marek Telecki @mantis30.
Natomiast całe przedsięwzięcie firmuje konto @ApplejuicePl.

Jesteśmy również dostępni dla Was pod adresem e-mail kompot[at]applejuice.pl

Wybieramy NAS dla Was
Tagged on: