Granie w chmurach czyli cloud gaming na sprzęcie Apple

Przyszła wiosna zatem i temat nieco lżejszy, ponieważ nie samą pracą człowiek żyje, prawda? A rozrywka niejedno ma imię. Naszym zdanie najlepsza to zdecydowanie ta, która wymusza choć minimalną interakcję. Stąd gry wszelakiej maści mają się dobrze, i twórcy takiego oprogramowania zaskakują nas nie tylko oprawą audiowizualną i pomysłami, ale też próbami uruchomienia gier na wszystkim co ma procesor, trochę pamięci i wyświetlacz, np. bankomat, aparat cyfrowy czy drukarka. W takiej sytuacji rozczarowujący może być brak interesującego nas tytułu na ulubioną platformę. Nie tak dawno rozmawialiśmy na temat wsparcia i dostępności aplikacji i gier na Apple Silicon, dziś idziemy krok dalej. Sprawdziliśmy dla Was, czy da się w końcu grać w streamingu?

Linki uzupełniające kompot:

Errata: (nie)stety Plex zdecydował by po nieco ponad roku zamknąć swoją usługę grania w chmurze Plex Arcade. Jeśli jednak wciąż jesteście zainteresowani wykorzystaniem tej platformy do grania polecamy zapoznać się z RetroArcherem.

Tip odcinka: Odebranie niepotrzebnych uprawnień dla grup i użytkowników do aplikacji na platformie Synology DSM. Instrukcję znajdziecie tu.

Zapraszamy również do nagrania specjalnego MacGadki z naszym skromym udziałem, oraz do dołączenia do zbiórki w serwisie siepomaga.

Partnerem applejuice i sponsorem podkastu kompot jest firma Synology.

Nasz podkast znajdziecie w Apple Podcasts (link), możecie też dodać do swojego ulubionego czytnika RSS (link), obejrzeć na YouTube (link), wysłuchać w serwisach: Spotify (link), Google Podcasts (link), TuneIn (link), Overcast (link), Castbox (link), PlayerFM (link), Pocket Casts (link), myTuner (link) lub przesłuchać bezpośrednio w przeglądarce (link).

Zapraszamy do kontaktu na Twitterze:
Remek Rychlewski @RZoG.
Marek Telecki @mantis30.
Natomiast całe przedsięwzięcie firmuje konto @ApplejuicePl.

Granie w chmurach czyli cloud gaming na sprzęcie Apple
Tagged on: