Kruszenie kopii czyli backup na NASie Synology

Tak, dziś będziemy kruszyć kopie, nie kopię. A właściwie to namawiać Was, drodzy słuchacze, do wyrobienia nawyku robienia kopii zapasowych wszystkich danych. Podobno tylko twardziele nie robią backupów, ale dużo bliższe prawdzie jest stwierdzenie, że ludzie dzielą się na tych, którzy robią backupy i na tych, którzy… będą je robić. Być może wakacje to dobry czas na zrobienie porządków w naszych prywatnych zasobach i zadbanie o ich bezpieczeństwo?

Gorąco namawiamy Was do tego, byście byli “mądrzy przed szkodą”. Z tego powodu dziś przybliżamy prawie wszystkie pakiety ułatwiające tworzenie kopii zapasowych na pamięciach NAS od Synology dostępne w Centrum pakietów dla DiskStation Manager:

Polecamy Wam zapoznać się z wartościowym Przewodnikiem po rozwiązaniach do tworzenia kopii zapasowych, przygotowanym przez Synology.

Jeśli po przesłuchaniu odcinka nadal będziecie czuć głód, zapraszamy do wypicia wcześniejszego kompotu (#42), również poświęconego tej tematyce, który warzyliśmy wspólnie z Miłoszem Bolechowskim.

Partnerem applejuice i sponsorem podkastu kompot jest firma Synology.

Nasz podkast znajdziecie w Apple Podcasts (link), możecie też dodać do swojego ulubionego czytnika RSS (link), wysłuchać w serwisach: Spotify (link), Google Podcasts (link), TuneIn (link), Overcast (link), Castbox (link), PlayerFM (link), Pocket Casts (link), myTuner (link) lub przesłuchać bezpośrednio w przeglądarce (link).

Zapraszamy do kontaktu na Twitterze:
Remek Rychlewski @RZoG.
Marek Telecki @mantis30.
Natomiast całe przedsięwzięcie firmuje konto @ApplejuicePl.

Kruszenie kopii czyli backup na NASie Synology
Tagged on: