Krzemowe historie na papierowym ekranie

Choć codziennie wchłaniamy nowe informacje buszując po Internecie, a nasz dobowy harmonogram jest zwykle szczelnie wypełniony, to staramy się znaleźć czas również na nieco bardziej klasyczną strawę – historie prezentowane na mającym dobre dwadzieścia dwa stulecia chińskim wynalazku – papierze (oraz jego ekologicznych wersjach: e-bookach i audiobookach).

Książka to naprawdę wyjątkowa rzecz. Dzięki niej nie tylko wiemy więcej, powiększamy zasób słownictwa, stymulujemy wyobraźnię czy porządkujemy wiedzę, ale też “łapiemy oddech”, odcinając się od otaczającego nas świata, choć na chwilę.

Postanowiliśmy zachęcić Was do zanurzenia się w nieco inny wirtualny byt. Do poznania historii związanych z technologiami a przede wszystkich z ludźmi, którzy swoimi dziełami, pomysłami i konsekwencją ukształtowali nasz świat i wpłynęli na nasze życie. Poniżej lista książek, które szczerze polecamy, pogrupowanych w luźne kategorie.

Historia Doliny Krzemowej:

Apple:

Jobs:

Powstanie firm:

Hacking:

Gry:

Historia polskiego IT:

Lektura uzupełniająca:

Partnerem applejuice i sponsorem podkastu kompot jest firma Synology.

Nasz podkast znajdziecie w iTunes (link), możecie też dodać do swojego ulubionego czytnika RSS (link), wysłuchać w serwisach: Spotify (link), Google Podcasts (link), TuneIn (link), Overcast (link), Castbox (link), PlayerFM (link), Pocket Casts (link), myTuner (link) lub przesłuchać bezpośrednio w przeglądarce (link).

Zapraszamy do kontaktu na Twitterze:
Remek Rychlewski @RZoG.
Marek Telecki @mantis30.
Natomiast całe przedsięwzięcie firmuje konto @ApplejuicePl.

Jesteśmy również dostępni dla Was pod adresem e-mail kompot[at]applejuice.pl

 

Krzemowe historie na papierowym ekranie
Tagged on: