VPN na RT2600ac i nie tylko

Ciekawi jesteśmy, którzy z Was drodzy słuchacze wiedzą o tym, że Internet w Polsce obchodzi w tym roku 30 urodziny? Dokładnie tak, w 1991 roku, dzięki staraniom m.in. NASKu nawiązano pierwsze połączenie między Wydziałem Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego a Uniwersytetem Kopenhaskim. Oczywiście upowszechnienie dostępu do zasobów WWW zajęło trochę czasu, bo dopiero 5 lat później przysłowiowy Kowalski mógł skorzystać z połączenia odzwanianego (dial-up) na łączach telefonicznych Telekomunikacji Polskiej.

Dużo się zmieniło od tego czasu. Komputer bez dostępu do sieci to wybrakowane narzędzie, co więcej – dziś cześciej korzystamy z wirtualnych zasobów za pomocą urządzeń mobilnych. Ilość przesyłanych informacji i zakres wykorzystywanych usług wzrósł tak bardzo, że również kwestie bezpieczeństwa i prywatności przybrały na znaczeniu.

Jednym ze sposobów na poprawę tych aspektów jest wykorzystanie połączeń VPN. Wirtualne Sieci Prywatne, to coraz bardziej popularne rozwiązanie, które nie tylko zwiększa naszą anonimowość w sieci ale również pozwala wyeliminować uciążliwe ograniczenia. Zapraszamy do odsłuchu!

 

Garść hiperłączy:

Ranking usług VPN wg poszanowania prywatności

Nowe protokoły VPN:

Rozwiązania Synology:

Promocja do 30 września 2021 r. – darmowe licencje dla VPN Plus Server (6x licencja kliencka, 1x licencja site-to-site)

Rozwiązania VPN 3rd party:

Partnerem applejuice i sponsorem podkastu kompot jest firma Synology.

Nasz podkast znajdziecie w iTunes (link), możecie też dodać do swojego ulubionego czytnika RSS (link), wysłuchać w serwisach: Spotify (link), Google Podcasts (link), TuneIn (link), Overcast (link), Castbox (link), PlayerFM (link), Pocket Casts (link), myTuner (link) lub przesłuchać bezpośrednio w przeglądarce (link).

Zapraszamy do kontaktu na Twitterze:
Remek Rychlewski @RZoG.
Marek Telecki @mantis30.
Natomiast całe przedsięwzięcie firmuje konto @ApplejuicePl.

Jesteśmy również dostępni dla Was pod adresem e-mail kompot[at]applejuice.pl

VPN na RT2600ac i nie tylko
Tagged on: