Notatki, zapiski i inne fiszki

“Informacja to potęga”, jak trafnie dostrzegła Celia Brayfield. By tego cennego kapitału nie stracić, móc wygodnie przekazać komuś innemu, warto go magazynować nie tylko w pamięci, która bywa zawodna ale też na innych nośnikach. Kiedyś jako notatnik służyły ściany jaskiń, gliniane tabliczki, zwoje papirusu. Dziś papierowe notatniki zastępowane są coraz cześciej przez dokumenty w postaci cyfrowych zbiorów zer i jedynek. Choć większość z nas nie tworzy wielotomowych dzieł, nie wydaje książek, to zawsze znajdziemy wartościowe treści, które chcemy zabezpieczyć na później, a przy tym uwolnić i tak już mocno obciążoną głowę, która musi walczyć z szumem informacyjnym. O tym, jakie rozwiązania wspierają nas każdego dnia, opowiadamy w najświeższym kompocie.

Suplement nagrania – polecane/używane/wspomniane usługi i aplikacje:

W podkaście wspomnieliśmy również wiele aplikacji systemowych, które wspierają nas w codziennych zadaniach i pomagają zapamiętać więcej: Notatki (macOS / iOS), Przypomnienia (macOS / iOS), Kalendarz (macOS / iOS), Mapy (macOS / iOS), Kontakty (macOS / iOS), Wallet (iOS), Dyktafon (macOS / iOS), Nalepki (macOS).

Nasz podkast znajdziecie w iTunes (link), możecie też dodać do swojego ulubionego czytnika RSS (link), wysłuchać w serwisach: Spotify (link), Google Podcasts (link), TuneIn (link), Overcast (link), Castbox (link), PlayerFM (link), Pocket Casts (link), myTuner (link) lub przesłuchać bezpośrednio w przeglądarce (link).

Zapraszamy do kontaktu na Twitterze:
Remek Rychlewski @RZoG.
Marek Telecki @mantis30.
Natomiast całe przedsięwzięcie firmuje konto @ApplejuicePl.

Jesteśmy również dostępni dla Was pod adresem e-mail kompot[at]applejuice.pl

Notatki, zapiski i inne fiszki
Tagged on: