Drukowanie z macOS oraz iOS

Choć dziś komunikatory wyparły pisanie tradycyjnych listów, usługodawcy oferują e-faktury, rozliczamy się z urzędem skarbowym on-line a rząd promuje podpis zaufany do autoryzacji dokumentów w obiegu cyfrowym, żywot papieru – medium wynalezionego prawie dwa tysiące lat temu w Chinach – wydaje się wciąż niezagrożony.

Mimo, że większości z nas bliski jest los lasów i promujemy tzw. zrównoważony rozwój, to doceniamy siłę papieru i często świadomie wybieramy publikacje w takiej formie. Sam fakt obcowania z czymś fizycznym, zapach farby drukarskiej, świadomość posiadania czegoś często unikatowego, gwarantują specyficzne, wręcz intymne doznania.

Dlatego zdarza się, że nawet w wysoko zautomatyzowanym, nowoczesnym gospodarstwie domowym, zajdzie potrzeba przelania treści na sprasowane celulozowe włókna. By tego dokonać potrzeba narzędzia, które zapoczątkowało erę DTP – drukarki. To oczywiście połowa sukcesu, bo to peryferium musi umieć dogadać się z naszymi komputerami a jeszcze lepiej, gdy potrafi skomunikować się z mobilnymi urządzeniami. O tym właśnie prawimy w świątecznym odcinku Waszego ulubionego podkastu pod jakże smaczną nazwą: kompot.

 

Ciekawe i ważne linki uzupełniające nagranie:

 

 

WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY ŻYCZĄ

REMEK RYCHLEWSKI I MAREK TELECKI

 

Nasz podkast znajdziecie w iTunes (link), możecie też dodać do swojego ulubionego czytnika RSS (link), wysłuchać w serwisach: Spotify (link), Google Podcasts (link), TuneIn (link), Overcast (link), Castbox (link), PlayerFM (link), Pocket Casts (link), myTuner (link) lub przesłuchać bezpośrednio w przeglądarce (link).

Zapraszamy do kontaktu na Twitterze:
Remek Rychlewski @RZoG.
Marek Telecki @mantis30.
Natomiast całe przedsięwzięcie firmuje konto @ApplejuicePl.

Jesteśmy również dostępni dla Was pod adresem e-mail kompot[at]applejuice.pl

Drukowanie z macOS oraz iOS
Tagged on: