Personalizacja macOS

Lubimy rzeczy, które się nam podobają. De gustibus non est disputandum – gust jest rzeczą tak osobistą, że nie podlega dyskusji. Stąd nie zawsze odpowiadać może domyślna estetyka rozwiązań, które nam zostają oddane w użytkowanie. Może też okazać się, że znamy lub znajdziemy sposoby na lepszą interakcję z macOS, skądinąd będącego wzorcem w kwestii ergonomii. Niestety, względy bezpieczeństwa sprawiają, że mamy coraz bardziej ograniczone pole do popisu w obszarze ingerencji w system, jednak wciąż da się sprawić, by komputer był jeszcze bardziej nasz.

Poniżej łącza do opisów, usług, materiałów i oprogramowania umożliwiającego personalizację GUI naszych dużych jabłuszek.

Tapety ekranowe:

Wygaszacze ekranu:

Ikony programów:

Zmiana ustawień systemowych i zachowania elementów graficznego interfejsu użytkownika:

Inne:

Tip odcinka: platforma Synology Surveillance Station 9.0 w wersji beta

Partnerem applejuice i sponsorem podkastu kompot jest firma Synology.

Nasz podkast znajdziecie w Apple Podcasts (link), możecie też dodać do swojego ulubionego czytnika RSS (link), obejrzeć na YouTube (link), wysłuchać w serwisach: Spotify (link), Google Podcasts (link), TuneIn (link), Overcast (link), Castbox (link), PlayerFM (link), Pocket Casts (link), myTuner (link) lub przesłuchać bezpośrednio w przeglądarce (link).

Zapraszamy do kontaktu na Twitterze:
Remek Rychlewski @RZoG.
Marek Telecki @mantis30.
Natomiast całe przedsięwzięcie firmuje konto @ApplejuicePl.

Personalizacja macOS
Tagged on: