1, 2, 3… Próba mikrofonu, czyli Hello World! nad Wisłą

Witajcie!

Z tej strony kłaniają się: Marek Telecki (@mantis30) i Remek Rychlewski (@RZoG).

Pomysł na wspólny projekt zakiełkował nam już dawno, ale… do wszystkiego trzeba dojrzeć. Choć na naszym rodzimym rynku nie brakuje interesująch portali, blogów i podcastów postanowiliśmy wypełnić lukę, którą sami dostrzegliśmy. Brakowało nam „mięska”, publikacji, które poza najnowszymi informacjami i spekulacjami, dostarczą rzetelnej i dogłębnej wiedzy. Sami tego nie damy rady zrobić, dlatego w obszarach, w których nie czujemy się ekspertami, do współpracy będziemy zapraszać mądrzejszych od siebie. Może dzięki temu uda się nam choć odrobinę zbliżyć i zjednoczyć jabłkową społeczność?

Remek zaczynał jako scenowiec-atarowiec, Marek reprezentując obóz przeciwny, jako amig-owca. Jak widać, po latach zbliżyła nas platforma Apple, i to niej właśnie w głównej mierze będziemy poświęcać uwagę. Oboje mamy za sobą spore doświadczenie oraz dobre serca. Bo chcemy tym wszystkim się z Wami podzielić.

Kilka niezbędnych informacji: witryna applejuice.pl to miejsce, w którym będziemy zamieszczać teksty własnego autorstwa. Znajdziecie tu wywiady, recenzje, testy, poradniki a czasem też i felietony. Na początku przypomnimy materiały, który powstały wcześniej i zostały opublikowane w innych miejscach — wiele z nich jest ponadczasowych, zawiera informacje, do których sami wracamy. Krótko mówiąc, nie wstydzimy się ich i chcemy by nowi Czytelnicy mieli szansę się z naszym dorobkiem zapoznać.

 

 

Równolegle z witryną będziemy publikować audycję audio. Podkast nazwaliśmy wdzięcznie „kompot” wierząc, że dla Słuchaczy okaże się tak samo smaczny jak płynny odpowiednik konsumowany przy obiedzie. Zwykle będzie to kompot z jabłek, ale od czasu do czasu zmienimy bukiet (czy raczej — kubek) smaków, tak by ani Wam ani nam się nie przejadło.

W kwestii formalnej: domena applejuice.pl jest własnością Remka, który na swoje barki wziął również kwestie hostingu i obsługi technicznej witryny, postprodukcję podcastu i wyczynia cuda, które większość uznaje za niemożliwe.

Marek jest odpowiedzialny za nazwę podkastu, projekt graficzny i wykonanie logotypu. Zawraca też często Remkowi gitarę i przez swoją wadę wymowy dodaje mu pracy podczas przycinania nagranego materiału.

Czołówkę podkastu skomponował Emeley (MLA) — stokrotne dzięki!

Zapraszamy do czytania, słuchania i kontaktu. Wszelkie sugestie i konstruktywna krytyka, są mile widziane. Obserwujcie nas na Twitterze

1, 2, 3… Próba mikrofonu, czyli Hello World! nad Wisłą